КУЧУРГАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Роздільнянського району Одеської області

 ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ
РОЗДІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОН
Кучурганська загальноосвітня школа 
І-ІІІ ступенів імені П.М.Каплуна


Директор

 

Пашура Лариса Василівна                      

Пашура Лариса Василівна

Дата народження

11 жовтня 1966

Місце Народження

Одеська область
Роздільнянський район
с.Кучурган

Освіта

вища, Херсонський державний педагогічний інститут, 1989 р., вчитель хімії та біології

Трудова діяльність

09.1974-06.1984 – учениця Кучурганської середньої школи;

09.1984-06.1989 – студентка Херсонського державного педагогічного інституту;

08.1989-10.1995 – вчитель хімії 
Кучурганської середньої школи;

10.1995 – 09.2001 – заступник
директора Кучурганської середньої школи з навчально-виховної роботи;

з 09.2001 – директор Кучурганської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені П.М.Каплуна Роздільнянського району Одеської області.

Стаж роботи на посаді

12 роки


Загальні відомості про Кучурганську загальноосвітню школу 
І-ІІІ ступенів імені П.М.Каплуна

Адреса

67450 Одеська обл., Роздільнянський р-он, с.Кучурган, вул.Леніна, 177
Тел: (04853) 2-41-40
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Форма

власності

 

комунальна

 Історична

довідка

 

 

 

Кучурганська школа є   загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів навчання. Вона побудована в 1975 році. Будівельником виступав радгосп імені 50-річчя Великого Жовтня  на чолі з його директором Каплуном П.М.  Територія господарства на той час потребувала сучасної великої школи. До 1975 року шкіл було дві – одна – середня  в селі Кучурган і друга - восьмирічна в сусідньому селі Очеретівка. З розвитком господарства села злились, і з`явилась необхідність в будівництві нової школи, яка і була споруджена на кордоні двох сіл. Згодом обидва села отримали одну назву   Кучурган і, відповідно, школа стала називатися Кучурганською. Взагалі, згадки про першу школу на території нинішнього села Кучурган в історичних відомостях зустрічаються ще в 1808 році, коли за наказом російської імператриці Катерини ІІ в причорноморських степах були засновані колонії з поселенців-німців. Наші села Кучурган та Очеретівка в ті часи називалися Страсбург і Баден відповідно. Колектив школи підтримує тісні зв’язки з деякими німцями, які виїхали в різні часи за кордон з нашого села.  
За проектом школа розрахована на навчання 900 учнів, але більше 685 учнів в ній ніколи не навчалось. За роки, що минули з початку роботи, школа випустила близько 1600 учнів. Випускники нашої школи роз’їхалися в усі кінці нашої планети – живуть і працюють вони в країнах Північної і Південної Америки, на Близькому і Далекому Сході, в Африці і  навіть  в Австралії. Проте, звичайно, переважна більшість учнів школи перебувають на території нашої держави і дуже багато таких випускників в рідному селі.
В 1999 році Кучурганська середня школа отримала нову назву – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Кучурган.
Історично склалось так, що наша школа – це школа з російською мовою навчання. Але, враховуючи вимоги часу, школа здійснює поступовий перехід на викладання державною мовою. Так, в 1992-1993 навчальному році був відкритий перший клас з українською мовою навчання, учні якого закінчили школу в 2002-2003 навчальному році. Сьогодні в школі з 22 класів – 20 класів з українською мовою навчання і 2 – з російською.   
В 2013 році рішенням Роздільнянської районної ради школі присвоєно ім’я  будівника школи, директора радгоспа-завода імені 50-річчя Великого Жовтня Каплуна Павла Миколайовича

Основні

напрями

діяльності

Види діяльності закладу за КВЕД: 
85.20. Початкова шкільна освіта
Базова загальна середня освіта
85.31. Повна загальна середня освіта

Кількісні

показники

На сьогоднішній день в школі навчається 432 учня, працюють 38 вчителів. Зі званням   „Учитель-методист” – 3 вчителів, „Старший вчитель” – 8 педагогів, „Спеціаліст вищої категорії” – 15 викладачів. Нагороджені значком „Відмінник освіти України” – 5 вчителів. Якість знань учнів складає понад 52%. За роки роботи школи її закінчили з золотими та срібними медалями 82 випускника. В школі  навчається 4 інвалідів (3 – індивідуально), 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування .
Підтримувати в учнів інтерес до навчання, виявляти і розвивати творчість учнів вчителі Кучурганської ЗОШ вважають своїм основним завданням, вони впевнені в необхідності створення нової школи – школи, яка побудована на любові до дитини, вірі в її можливості, впевненості в її успішному просуванні в розвитку розуму, природних цінностей і обдарувань. Донести матеріал до свідомості учнів яскраво і красиво, щоб запам’яталось надовго і назавжди, можна тільки уроками, які пробуджують цікавість і працьовитість, фокусують увагу і зосередженість. Таким різновидом навчання є інтерактивне навчання. Саме над цією методикою почав працювати колектив школи в 2009-2010 навчальному році. 
В школі створюються сприятливі умови для того, щоб кожен учень міг реалізувати себе, свої індивідуальні можливості, мотиви, інтереси, ту чи іншу спрямованість своєї особистості. Цьому сприяють організація учбового процесу і виховної роботи. Робота організована таким чином, щоб був забезпечений психологічний комфорт, який стимулює творчу активність учнів, розвиває особистісні мотиви навчання. Учні школи є постійними учасниками та призерами районних, обласних предметних олімпіад, конкурсів, Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика серед учнівської молоді. 
Профільне навчання є необхідною складовою роботи школи. На базі школи кожен рік відкриваються класи з певними профілями навчання: гуманітарним, суспільно-гуманітарним, фізико-математичним, природничим та інше. Найкраще працюють класи філологічного профілю, серед учнів цих класів є низка поетів, твори яких приймали участь в різних районних та обласних конкурсах і отримали свої нагороди.
Вчителі школи постійно беруть участь в районному конкурсі „Вчитель року”, серед них є переможці цього конкурсу, які є учасниками обласних турів. 
Вчителі школи в своїй роботі використовують різноманітні сучасні методики ведення уроків і уроки проходять захоплююче. При проведенні таких уроків вчителі використовують елементи інтеграції, диференціації і, обов’язково, методики інтерактивного навчання. 
Виховна робота – це створення соціально-духовного простору, можливість учнів вийти за межі стандартних ситуацій, реалізувати свої інтереси, нахили. В школі щоденно працюють гуртки: театральний, музичний і низка спортивних: тенісний, баскетбольний, волейбольний, футбольний, шашково-шаховий. Учні, які займаються в цих гуртках, приймають активну участь в різних конкурсах і змаганнях в районі і займають призові місця.
Багато уваги в школі приділяється патріотичному вихованню. На всіх ступенях навчання, в усіх класах проводяться заходи, які вчать дітей любити домівку, Батьківщину, шанувати традиції і звичаї свого народу. 
Велику допомогу школі надають батьки сьогоднішніх учнів, багато з яких самі в минулому були учнями нашої школи. Без їх активної участі не проходить жодний загальношкільний захід. 
Навчальний заклад має розвинену матеріально-технічну базу: приміщення школи має два корпуси – двох- і трьохповерхових, з’єднаних двоповерховою перемичкою, у яких розміщено 20 навчальних кабінетів та 8 кімнат початкової школи, методичний кабінет, музей школи, спортивна зала і актова зала на 100 місць, медичний кабінет, шкільна їдальня з залою на 150 місць, навколо шкільна ділянка площею 2,4 га,   в школі є непогано обладнані класи та кабінети фізики, біології, математики. Комп’ютерний центр допомагає дітям засвоїти основи інформатики та обчислювальної техніки. Велику допомогу в отриманні додаткових знань надає учням шкільна бібліотека.