КУЧУРГАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Роздільнянського району Одеської області

Вельмишановні сільський голова, депутати, мешканці села Кучурган!

 

За період роботи у 2019 році...

завжди сумлінно ставилась до виконання обов’язків, була  відкрита для людей та робила усе можливе для розвитку та процвітання нашого села Кучурган.

З метою забезпечення законності, а також покращення санітарного стану села, використання економічних важелів на керівників, організацій та громадян, які допустили порушення у сфері адміністративних правовідносин було прийнято рішення виконавчого комітету Кучурганської сільської ради від 30 березня 2018 року №14/18-ср «Про уповноваження заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та директора КП «Кучурганський водограй» складати протоколи про адміністративні правопорушення.

 

За звітній період мною, як уповноваженою особою було складено 2 (два) протоколи про адміністративне правопорушення за ст.152 КУпАП - порушення державних стандартів норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, які було оформлено належним чином та направлені на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Кучурганської сільської ради.

 

Загалом на розгляд адміністративної комісії надійшло 7 протоколів про адміністративні правопорушення громадян. Було проведено 5 засідань адміністративної комісії та накладено штрафи у розмірі 2040 гривень.

 

Також постійно проводилась роз’яснювальна робота серед населення про неприпустимість спалювання побутових відходів та сухої рослинності, а також щодо розміщення будівельних матеріалів та сміття біля присадибної ділянки, що є порушенням правил благоустрою території с. Кучурган.

 

Крім того, з метою інформування населення надсилалися попереджувальні листи з проханням прибрати сміття та будівельні матеріали біля присадибних ділянок.

 

При виконавчому комітеті сільської ради працює земельна комісія. Завдання цієї комісії –­­­­­­­­­­­­­­­ регулює організаційно - процедурні та правові питання розгляду та вирішення земельних спорів щодо меж земельних ділянок на території с. Кучурган та додержання громадянами правил добросусідства.

 

За звітній період даною комісією було здійснено біля 50-ти виїздів та складено відповідні акти.

У звітному році неодноразово створювалась комісія щодо виклику призовників на військово-строкову службу до Збройних Сил України. У випадку відсутності призовників за місцем проживання було складено відповідні акти. Загалом у звітному році було складено 51 акт.

Щомісяця проводилось засідання комісії із соціального страхування, де розглядалися звернення та документи про призначення матеріального забезпечення застрахованим особам, а саме: працівникам Кучурганської сільської ради, ДНЗ «Сонячна гронка» та працівникам сільського Будинку культури. За звітній період відбулося 12 засідань данї комісії.

У звітному році я очолювала такі комісії:

 • постійно діючу комісію по оприбуткуванню та оцінці майна в підвідомчих установах;
 • комісію для проведення інвентаризації в зв’язку із звільненням головного бухгалтера виконавчого комітету сільської ради;
 • постійно діючу комісію для проведення інвентаризації;
 • постійно діючу комісію з питань поводження з безхазяйними відходами;
 • постійно діючу комісію із питань регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами;
 • комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконкомі сільської ради;
 • тендерний комітет з організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок коштів бюджету Кучурганської сільської ради, як головного розпорядника бюджетних коштів-виконавчого комітету Кучурганської сільської ради;
 • комісію з питань надання матеріальної допомоги мешканцям територіальної громади с. Кучурган;
 • конкурсну комісію з відбору суб’єктів оціночної діяльності з експертної грошової оцінки земельних ділянок;
 • комісію для обстеження вуличного освітлення;
 • комісію для обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню;
 • комісію для обстеження санітарного стану на факт порушення правил благоустрою;
 • комісію для списання палива (бензину) використаного косою бензомоторною WB-4500;
 • комісію для списання будівельних та господарських матеріалів.

Тобто, я очолювала майже всі комісії, що створювались потягом звітного року, а також складала відповідні акти та надсилала листи, якщо це було необхідно.

Крім того, мене неодноразово було залучено до складу комісії щодо обстеження неблагополучних сімей.

З 2016 року і по сьогодення в Кучурганській сільській раді працює офіційний веб-сайт rksr.gov.ua функціонування якого забезпечує інформаційну відкритість в діяльності Кучурганської сільської ради та її виконавчого комітету, створює умови для ефективної взаємодії між цими органами місцевого самоврядування та мешканцями села Кучурган. Відповідальними особами за розміщення інформації на офіційному сайті у звітному році були заступник голови та секретар ради.

Виконком Кучурганської сільської ради проводив роботу зі зверненнями громадян на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про звернення громадян», Указу президента України  від 05.05.2011р. №547 «Питання забезпечення органами  виконавчої влади до доступу про публічну інформацію». Одним із пріоритетних завдань органу місцевого самоврядування є забезпечення своєчасного та повного розгляду звернень громадян, порушених в них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян.

У виконкомі сільської ради встановлено дні прийому громадян. Мною за звітній період  на особистому прийому було прийнято 35 заяв, які були належним чином розглянуті та на які було надано відповіді у встановлені законом строки.

Питому вагу займають заяви з питань соціального захисту, комунального господарства, надання земельних ділянок під будівництво житлових будинків та особистого селянського господарства, оренди земельних ділянок, надання дозволів на розробку та затвердження технічної документації  щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі на місцевості тощо.

З 3 жовтня 2017 року згідно розпорядження Кучурганського сільського голови № 35/17-ср я відповідальна за пожежну безпеку в адміністративній будівлі Кучурганської сільської ради.

З метою попередження виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею я, як відповідальна особа неодноразово проводила інструктаж для працівників сільської ради про заходи пожежної безпеки з обов’язковою  реєстрацією осіб, які пройшли інструктаж в журналі реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки в адміністративній будівлі Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області від 12.10.2017р.  

Також мною було розроблено та ведеться журнал обліку вогнегасників Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, де фіксується інформація щодо направлення вогнегасників на технічне обслуговування та повернення їх з технічного обслуговування. 

При Кучурганській сільській раді працює Будинок культури (директор Лубинецька Н.О.). В Будинку культури працюють клубні формування - це гуртки художньої самодіяльності. У 2019 році в сільському Будинку культури діяло 5 гуртків художньої самодіяльності.

Колектив сільського Будинку культури приймав участь в усіх культурно-масових заходах, що проводились на протязі звітного року. Мною особисто було прийнято участь в організації, підготовці та проведенні таких культурно-масових заходів, як: конкурс «Кучурган має таланти»; «Міжнародний день захисту дітей»; «День незалежності»; «День села» тощо).

До святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні займалась формуванням списку ветеранів у Другій світовій війні та вдов учасників у Другій світовій війні по Кучурганській сільській раді та приймала участь у розвезенні пайків.

      У звітному році я неодноразово представляла інтереси Кучурганської сільської ради та її виконавчого комітету в суді, а саме:

 • за позовом керівника Роздільнянської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області до Науково-виробничої сільськогосподарської фірми «Вин-агро» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача – Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, про внесення змін до договору оренди;
 • за апеляційною скаргою Науково-виробничої сільськогосподарської фірми «Вин-агро» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю на рішення господарського суду Одеської області від 17.07.2019 року у справі №916/569/19 за позовом керівника Роздільнянської місцевої прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області до Науково-виробничої сільськогосподарської фірми «Вин-агро» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача – Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, про внесення змін до договору оренди
 • за позовом виконавчого комітету Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області до Пузирьова Миколи Яковича, треті особи: «Українське товариство мисливців та рибалок» в особі Роздільнянської районної організації, відділ з надання адміністративних послуг при Роздільнянській районній державній адміністрації по справі № 511/1173/17 про визнання недійсним свідоцтва про право власності, визнання недійсним договору купівлі-продажу Бази риболовів та мисливців;
 • за позовом Дмитренко Оксани Йосипівни до виконавчого комітету Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області про скасування постанови по справі про накладання адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення.

 

Також я займалася підготовкою та оформленням всіх необхідних документів для судів різних інстанцій.

 

Крім того, мені було надано окреме доручення щодо реєстрації права власності на адміністративну будівлю амбулаторію ФАП №1 Кучурганської сільської ради та на адміністративну будівлю апарат управління сільської ради. Таким чином у звітному році було зареєстровано право власності на адміністративну будівлю амбулаторію ФАП №1, а також зібрано пакет документів по сільській раді та надано адвокату з метою звернення з заявою про визнання права власності на даний об’єкт  за Кучурганською сільською радою до суду.

 

До того ж, я займалась підготовкою договорів, з них: про внесення змін та доповнень до Договору оренди нежитлового приміщення; на покупку будівельних і господарських товарів для Кучурганської сільської ради, ДНЗ «Сонячна гронка», сільського Будинку культури та на благоустрій, а також оформленням трудових угод, які укладалися на протязі звітного року.

 

Більше того, я готувала акти на списання господарських та будівельних матеріалів.

 

Також я була відповідальною за розроблення графіку роботи сторожів Кучурганської сільської ради та табелю використання робочого часу працівниками Кучурганської сільської ради, насосної станції та благоустрою згідно штатного розпису.

 

 З метою розгляду звернень громадян щодо видалення зелених насаджень у селі Кучурган мною було написано листа до Державної екологічної інспекції в Одеській області щодо направлення представника Державної екологічної інспекції до виконавчого комітету Кучурганської сільської ради для участі у засіданні комісії по видаленню зелених насаджень в с. Кучурган. Розпорядженням голови Кучурганської сільської ради №15/19-ср від 19.03.2019р. було створено комісію, якою було обстежено аварійні дерева села Кучурган та складено акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 20.03.2019р.

 

Протягом 2019 року робота Кучурганської сільської ради була спрямована також на забезпечення та реалізацію сільських програм, а саме:

 

 1. Програма по благоустрою, озелененню, поліпшенню стану довкілля села Кучурган на 2019-2020 роки.
 2. Сільська програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі

" Власний дім " с. Кучурган Роздільнянського району Одеської області на

 • и.
 1. Соціальна цільова програма «Милосердя в дії» на 2019-2020 роки.
 2. Програма розвитку фізичної культури та спорту в с. Кучурган Роздільнянського району на 2019-2020 роки.
 3. Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб та молоді з їх числа на 2017-2019 роки.
 4. Програма з ліквідації амброзії полинолистої на території Кучурганської сільської ради на 2018—2020 роки.
 5. Програма «БЕЗПЕЧНЕ СЕЛО» на 2018-2019 роки.

 

За Програмою благоустрою, озелененню, поліпшенню стану довкілля села Кучурган на 2019-2020 роки проводилися такі заходи та роботи:

- санітарна очистка та озеленення паркової зони;

- утримання в належному стані кладовищ, братських могил, пам’ятників, автобусних зупинок тощо;

- вивіз сміття з кладовищ №1 та №2 с. Кучурган;

- вивіз сміття з території ДНЗ «Сонячна гронка»;

- приведення в належний стан мосту, який розташовано вздовж дороги Роздільна-Лиманське при в’їзді в с. Кучурган;

- ремонт та утримання мереж вуличного освітлення;

Електриком Кучурганської сільської ради постійно проводились роботи з виявлення та заміни несправних електроламп в ліхтарях. За звітній період було замінено 191 лампу, встановлено 7 ліхтарів та натягнуто 414м електрокабелю СІП;

- встановлення енергозберігаючих світильників вуличного освітлення;

- утримання в належному стані сільського стадіону;

- утримання в належному стані території навколо Кучурганської ЗОШ І-ІІІст. ім. П.М. Каплуна;

- скошування трави біля житлових будинків одиноких пенсіонерів, а також біля зупинок  громадського транспорту на перехрестях тощо;

- підгортання несанкціонованих сміттєзвалищ;

- утримання в належному стані доріг місцевого значення (грейдерування, підсипка щебенем). Крім того, було написано та надіслано листи до Київавтодор та Служби автомобільних доріг в Одеській області з проханням зробити підсипку та планування узбіччя дороги державного значення М-16 Одеса-Кучурган. Дані роботи було виконано в грудні 2019 року. Також до Служби автомобільних доріг неодноразово надсилалися листи щодо ремонту 2-ох кам’яних автобусних зупинок, що розташовані вздовж дороги державного значі;

- підпил сухостійних дерев;

- утримання в належному стані узбіч вздовж доріг шляхом систематичного прибирання сміття;

- побілка стовпів по вул. Павла Каплуна;

- утримання в належному стані території біля адміністративної будівлі Кучурганської сільської ради;

- поточний ремонт кам’яної стели та бетонних блоків на кладовищах №1 та №2 с. Кучурган;

- встановлення металевих баків для сміття;

- утримання в належному санітарному стані дитячих майданчиків, що розташовані на території с. Кучурган (фарбування, скошування трави, ремонт ігрових елементів тощо);

- розчистки відливів (ливневі канали) від вул. Павла Каплуна до дренажного каналу в с. Кучурган;

- капітальний ремонт пам’ятника по вул. Філатова с. Кучурган;

- капітальний ремонт водогону до 10-ти житлових будинків, які розташовані по вул. Павла Каплуна.

Сільська програма щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі " Власний дім " с. Кучурган Роздільнянського району Одеської області на 2016-20120 роки, в 2019 році реалізована не була, у зв’язку з відсутністю заяв від мешканців територіальної громади села Кучурган.

На території села Кучурган мешкає значна кількість громадян, що потребує соціального захисту та підтримки з боку органу місцевого самоврядування. У зв’язку з цим сільською радою була прийнята та затверджена програма «Милосердя в дії» на 2019-2020 роки для підтримки малозабезпечених верств населення.

            За 2019 рік до виконкому Кучурганської сільської ради надійшло 27 заяв від мешканців села Кучурган, з них:

 

 • 26 заяв на лікування;
 • 4 заяви на поховання непрацездатних осіб.

           

            За звітній період відбулося 11 засідань комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям територіальної громади с. Кучурган та складено 11 протоколів.            Вищезазначені заяви, також було розглянуто на засіданні постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів, соціального розвитку села та комунальної майна та сесії Кучурганської сільської ради.

Таким чином, у 2019 році було надано одноразову матеріально-грошову допомогу:

 1. Берневек Ірині Сергіївні, на поховання брата гр. Шевчук Віктора Сергійовича в сумі 1497,00грн.
 2. Стомаченко Людмилі Федорівні, на лікування в сумі 1000,00грн.
 3. Шалюк Валентині Іванівні, на лікування її сина гр. Шалюк Дмитра Володимировича в сумі 2500,00грн.
 4. Юрченко Тетяні Михайлівні, на лікування в сумі 6000,00грн.
 5. Льон Тамарі Іллівні, на лікування в сумі 3000,00грн.
 6. Богаченко Юлії Герасимівні, на лікування в сумі 6000,00грн.
 7. Соболєвій Олені Олександрівні, на поховання брата гр. Караконстантин Ігоря Станіславовича в сумі 1497,00грн.
 8. Петренко Раїсі Олексіївні, на лікування в сумі 3000,00грн.
 9. Папіну Павлу Семеновичу, на лікування в сумі 2000,00грн.
 10. Сергеєвій Світлані Юріївні, на лікування в сумі 6000,00грн.
 11. Скляр Тетяні Миколаївні, на лікування в сумі 6000,00грн.
 12. Черниш Тетяні Олександрівні, на лікування в сумі 6000,00грн.
 13. Агеєвій Олені Миколаївні, на лікування в сумі 6000,00грн.
 14. Чернега Раїсі Дмитрівні, на лікування в сумі 5000,00грн.
 15. Васильєву Сергію Олександровичу, на поховання брата Васильєва Андрія Олександровича в сумі 1564,00грн.
 16. Стоцькій Альоні Федорівні, на лікування в сумі 4000,00грн.
 17. Волоховій Ірині Олександрівні, на поховання батька Ступак Олександра Миколайовича в сумі 1564,00грн.
 18. Надводській Людмилі Андріївні, на лікування в сумі 4000,00грн.
 19. Ліщенко Ларисі Миколаївні, на лікування чоловіка Ліщенко Миколи Петровича в сумі 4000,00грн.
 20. Гарага Олені Михайлівні, на лікування чоловіка гр. Гарага Миколи Володимировича в сумі 6000,00грн.
 21. Констандогло Євгенії Іванівні, на лікування в сумі 6000,00грн.
 22. Галущаку Ігорю Івановичу, на лікування в сумі 6000,00грн.
 23. Добровій Ірині Вікторівні, на лікування в сумі 1000,00грн.
 24. Риженко Олені Олегівні, на лікування дітей Риженко Іллі та Риженко Сергія в сумі 4000,00грн.
 25. Юхновець Руслану Івановичу, на лікування в сумі 6000,00грн.

Слід зазначити, що деякі громадяни не отримали матеріальну допомогу, а саме:

 1. Аржинт Євдокія Григорівна, згідно рішення згідно рішення сесії Кучурганської сільської ради від 27.03.2019р. №581-VII.
 2. Марунько Валентині Андріївні, згідно рішення сесії Кучурганської сільської ради від 27.03.2019р. №585-VII.
 3. Сирбу Любов Павлівна, згідно рішення сесії Кучурганської сільської ради від 27.03.2019р. №592-VII.
 4. Сопотян Оксана Володимирівна, згідно рішення сесії Кучурганської сільської ради від 26.06.2019р. №631-VII.
 5. Ткачук Василь Володимирович, на лікування в сумі 6000,00грн. у зв’язку зі смертю.

Загалом одноразову матеріально-грошову допомогу у 2019 році було надано 25 заявникам, шляхом зарахування коштів на карткові рахунки.

Загальна сума наданої матеріально-грошової допомоги за 2019 рік становить 99622,00 (дев’яносто дев’ять тисяч шістсот двадцять дві гривні 00 коп.).

Крім того, рішенням виконавчого комітету Кучурганської сільської ради від 30 травня 2017 року № 19/17-ср було створено комісію з питань обстеження соціально-побутових умов проживання жителів с. Кучурган. Даною комісією у 2019 році було обстежено 26 сімей та складено 26 актів.

З метою створення умов для задоволення потреб громадян і зміцненні здоров’я, фізичному та духовному розвитку, забезпечення передових позицій у спортивному руслі було розроблено та затверджено Програму розвитку фізичної культури та спорту в с. Кучурган Роздільнянського району на 2019-2020 роки №554-VII  від 21.12.2018 року, але у зв’язку із браком коштів дана програма у звітному році реалізована не була.

 

Сільська програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також молоді з їх числа на 2017-2019 роки було розроблено на виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року № 1163/2011, з метою реалізації державної політики щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб  та молоді з їх числа.

Питання щодо забезпечення житлом вищевказаних категорій є одним з найактуальніших проблем нашого села.

Загальна кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в Кучурганській сільській раді та взагалі не мають житла нараховується 7 осіб, але у зв’язку із браком коштів в сільському бюджеті дана програма у звітному році також реалізована не була.

Крім того, у зв’язку з необхідністю мною було розроблено положення «Про Орган приватизації житлового фонду, який перебуває у комунальній власності Кучурганської сільської ради», яке було затверджено рішенням Кучурганської сільської ради «Про створення Органу приватизації житлового фонду, затвердження Положення про Орган приватизації житлового фонду та зразка бланку свідоцтва по право власності на нерухоме майно» від 31.10.2019р. №704-VII з метою видачі свідоцтв про право власності на нерухоме майно.

Сільська Програма з ліквідації амброзії полинолистої на території Кучурганської сільської ради на 2018—2020 роки була розроблена з метою проведення комплексу заходів з ліквідації амброзії полинолистої та визначення основних напрямів для стабілізації ситуації та ліквідації карантинного буряну на території Кучурганської сільської ради.

На виконання даної програми у 2018 році було виділено кошти в сумі 9 720,00грн. на придбання 60л гербіциду «Булон» для проведення боротьби з карантинним бур’яном хімічним методом (на узбіччях доріг,  кладовищах тощо).

У звітному році також проводились роботи по ліквідації амброзії полинолистої шляхом обприскування гербіцидами.

Сільська  Програма «БЕЗПЕЧНЕ СЕЛО» на 2018-2019 роки була розроблена з метою забезпечення громадського порядку при проведенні масових заходів, захисту життя та здоров’я громадян, безпеки дорожнього руху на вулицях села, запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів, збереження об’єктів благоустрою села Кучурган, але у зв’язку із браком коштів дана програма у звітному році реалізована не була.

          Я вдячна усім тим, хто допомагав раді практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та об’єктивними зауваженнями робити добрі справи для наших мешканців.

       Особисто хочу подякувати членам виконавчного комітету, депутатам за взаєморозуміння і взаємодію по вирішенню існуючих проблем, за високий рівень відповідальності та вимогливості до себе і поставлених завдань, за принциповість та ініціативність, а також відданість спільній справі – покращенню добробуту наших односельчан. Сподіваюсь на подальшу співпрацю.

                                                

Дякую за увагу!

Вересень 2023
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Зворотній зв'язок

:
:
:
: 3 + 9 =

 

 Календар свят та подій

Вересень 2023
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30